O mnie

Życie rodziców, to życie na patencie. Potrzeba Fantazji by przetrwać i nie poddać się rutynie. Potrzeba Fantazji by być towarzyszem i przyjacielem, który daje przestrzeń, a jednocześnie zawsze jest blisko. Potrzeba Fantazji by rozbudzić ciekawość i kreatywność, nauczyć nieschematycznego myślenia o przyziemnych sprawach. W końcu Potrzeba Fantazji nam samym by odnaleźć się w 100 rolach, zachować równowagę i spokój w ciągłym wzywaniu i wiszeniu, w dzieleniu swoich największych lęków i największych szczęść.

Jestem kobietą, psychologiem, pisarką, żoną i mamą dwójki małych, bardzo aktywnych dzieci . Staram sie łączyć te 5 ról z pozostałymi 95 każdego dnia i każdej nocy. POTRZEBA FANTAZJI to mój pomysł na trudną codzienność, na życie które wypełnione jest niekiedy minutami trwającymi godziny, z drugiej zaś strony godzinami, które uciekają przez palce. To pomysł na budowanie rodzinnej wyobraźni, czarowanie gadających skarpet i żyjących patyków.

Jestem autorką projektów znajdujących się na stronie. Tworzę je wraz z ilustratorkami, graficzkami i plastyczkami, które najczęściej są również mamami. Ręcznie, po nocach, przeważnie z dziećmi uwieszonymi przy nodze lub piersi. Ale to właśnie dzieci są dla mnie największą inspiracją, ich niekonwencjonalny sposób myślenia, kreatywność i prostota, która dla nas dorosłych potrafi być niezwykle skomplikowana.